Rozhodovanie je kľúčovou zručnosťou nielen na pracovisku ale aj v bežnom živote. Je obzvlášť dôležité, ak chcete byť efektívnym lídrom.

Či už sa rozhodujete, na ktorú školu si dáte prihlášku, čo by ste chceli v živote robiť , alebo akú stratégiu zvoliť, je dôležité urobiť dobré rozhodnutie s dostupnými informáciami.

Bolo by ľahké, keby existoval jeden vzorec, ktorý by ste mohli použiť v každej situácii, ale nie je to tak. Každé rozhodnutie predstavuje unikátnu výzvu.

Ako sa teda môžete vyhnúť nesprávnym rozhodnutiam – alebo tým, že ich nenecháte na náhodu? Potrebujete systematický prístup k rozhodovaniu, aby ste ho mohli robiť s istotou bez ohľadu na to, aký typ rozhodnutia musíte urobiť.

Nikto si nemôže dovoliť robiť zlé rozhodnutia. Preto je tu tento krátky kvíz, ktorý vám pomôže zhodnotiť vaše súčasné rozhodovacie schopnosti. Preskúmame, ako dobre štruktúrujete svoj rozhodovací proces, a potom vás nasmerujeme na konkrétne tipy a zdroje, ktoré môžete použiť na rozvoj a zlepšenie tejto dôležitej kompetencie.

Aké dobré sú vaše schopnosti rozhodovať?

Inštrukcie

Pri každom výpise kliknite na tlačidlo v stĺpci, ktorý vás najlepšie vystihuje. Odpovedzte na otázky tak, ako ste v skutočnosti (a nie ako si myslíte, že by ste mali byť). Nerobte si starosti, ak sa zdá, že niektoré otázky bodujú nesprávnym smerom. Po dokončení kliknite na tlačidlo „Vypočítať môj súčet“ v dolnej časti testu.

1.Pred rozhodnutím hodnotím riziká spojené s každou alternatívou.

1 z 18

Test rozhodovania